Związki i relacje międzyludzkie

Definicji miłości jest prawie tyle co ludzi na świecie :-). Większość ludzi myli miłość z seksem czy pociągiem fizycznym. To oczywiście bardzo ważne, szczególnie na początku znajomości. Czy jednak decydujące o udanym związku?

Każdy z nas przeżywał prawdopodobnie różne rodzaje tego uczucia. Czasem było to pożądanie i świetny seks, ale też brak szczerej rozmowy. I w drugą stronę: wspólnota umysłów, ale brak pociągu. Samo życie.

Prawdziwa miłość wg mnie to, gdy jesteś szczęśliwy uprzyjemniając życie tej drugiej osobie. I chcesz ją chronić. Partner/ka powinien być przede wszystkim przyjacielem. Szczególnie, że życie to ciągła walka z przeciwnościami. Z perspektywy czasu myślę, że najważniejsze jest spotkać osobę z którą będzie można swobodnie wymieniać myślami i ją wspierać. A szczególnie ważna dla udanego związku jest szczera rozmowa, a nie kłótnie lub gierki w stylu, kto postawi na swoim.

Miłością nie można nazwać sytuacji, gdy potrzebujesz drugiej osoby, aby się nią chwalić przed kolegami/koleżankami. Tylko kogoś, kto Cię wesprze, rozśmieszy i sprawi, że łatwiej i przyjemniej Ci będzie iść przez życie. Udany związek to wzajemny szacunek, także dla swoich wad i słabości. Który daje Tobie i innym prawo do bycia sobą. Tylko tyle i zarazem aż tyle.

Podsumowując: moja jest recepta na udany związek jest prosta: to związek dwóch niezależnych jednostek. Dwojga różnych ludzi, ale patrzących w tym samym kierunku. Jeżeli czytasz to i jesteś w zbliżonym wieku to wiesz już też, jak trudno to zrealizować w praktyce. Ale trzeba w coś, do cholery, wierzyć.

A co z przyjaźnią? Ktoś kiedyś powiedział - przyjaciele to rodzina, którą się wybiera. Takie podejście jest mi bardzo bliskie. Jeśli masz coś do powiedzenia na ten temat zapraszam do kontaktu: artur@poznajmysie.wroclaw.pl lub dyskusji w komentarzach na temat związków i relacji międzyludzkich :-).

Dodaj komentarz
Script logo